Z pośród wielu elementów, które mają wpływ na stopień energooszczędności mieszkania lub domu, okna zajmują najważniejsze miejsce. Wpływ na to ma zarówno rodzaj okna – materiał z którego jest wykonane, ale również jego odpowiedni montaż – brak mostów energetycznych.

Aluminium to metal, który znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach gospodarki. Dzisiaj z aluminiom tworzymy nie tylko drzwi ale i okna aluminiowe które są bardzo wytrzymałe i niezwykle estetyczne. Okna aluminiowe posiadają też dobre właściwości termoizolacyjne.

Okna i drzwi bardzo często wykonuje się z PCV, gdzie aluminiowe klamki stanowią piękny dodatek. Aluminium jest też bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. W naszej okolicy jest wielu producentów okien energooszczędnych. Podczas realizacji przedsięwzięcia jakim jest budowa domu cena nie jest najważniejszym kryterium – aktualnie wielu inwestorów woli zapłacić więcej za produkt mając świadomość, że zostanie on dostarczony na czas. W firmie Koda System Okna PCV w Rybniku produkowane są na zamowienie nawet w terminie 6 dni !